Články - 05.07.2021 21:27

Neskoro začať fandiť! Anglické dresy sú totálne vypredané

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Anglickí futbalisti vyhrali šampionátový zápas proti Nemecku po dlhých 55 rokoch a pomerne nečakane tak postúpili do semifinále Majstrovstiev Európy 2021. V ňom sa v stredu stretnú s tímom Dánska a na Britských ostrovoch to vyvolalo ďalšiu vlnu futbalového nadšenia až šialenstva. Priaznivci opäť veria v zisk veľkej trofeje pre národné mužstvo, pričom tá posledná je z MS 1966. Cítiť to aj na miestnych fanshopoch, kde sa po oficiálnych reprezentačných dresoch zaprášilo a zaskočení z toho ostali aj samotní predajcovia.

Štvrtý tím ostatného svetového šampionátu bude dokonca proti Dánom plniť úlohu favorita a vo finále by narazil na lepšieho z dvojice Taliansko - Španielsko. Oba tieto duely navyše odohrá v domácom prostredí na Wembley. Za týchto okolností sa 70 libier za oficiálny dres nejaví ako vysoká suma, avšak dnes už nie sú na sklade. Na sociálnych sieťach sa fanúšikovia sťažujú, že dresy márne zháňajú už celé týždne a pokiaľ by na konci tejto turnajovej púte bolo zlato, po 11. júli začnú nadobúdať historickú hodnotu.

Z ponuky sa navyše rýchlo strácajú aj repliky či napodobeniny, ktoré majú približne pätinovú cenu, no na fandenie v lokálnych puboch a pohostinstvách postačia. Šťastní sú tí, ktorí v úspech verili ešte pred začiatkom samotného turnaja a vďaka tomu vlastnia kus odevu, ktorý je momentálne asi najžiadanejším v krajine.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora