Články - 08.07.2021 08:32

Brankári semifinalistov pútajú pozornosť démonickými rukavicami

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Poznáme to skôr z individuálnych športov a napríklad po tenisovom US Open sa zvykne diskutovať aj o nových kúskoch odevu, ktoré svetu predstavili popredné športové značky. Futbalové EURO 2021 v tomto smere zaujalo najmä cez brankárov. Schmeichel, Donnarumma, De Gea či Ramsdale majú "démonické" rukavice, ktoré zaujmú, trochu vystrašia, ale svojej ratolesti by ste ich len-tak pre pouličné hranie kupovať nechceli.

Ide totiž o rukavice Adidas Predator, ktoré v originálnej predajni nájdete za 120 eur. Prečo démonické? Pozornosť pútajú výraznou čierno-červenou farbou aj 288 hrotmi z vonkajšej strany. Nerovnosti majú pomôcť najmä vo vzduchu pri snahe vyboxovať loptu a popularitu tohto "módneho výstrelku" dokumentuje aj fakt, že u každého zo semifinalistov nájdeme aspoň jedného gólmana, ktorý im verí.


Dánsky brankár je s otcom porovnávaný pravidelne, no cesta EURO 2021 tieto reči ešte zvýraznila

Samotný výrobca promuje aj "démonickú kožu" z vnútornej strany, ktorá umožňuje lepšiu priľnavosť a vyplnená je tlmiacou penou. Pokiaľ by Gianluigi Donnarumma alebo Kasper Schmeichel v nich vychytali titul majstra Európy, marketing by bol dokonalý.


Taliansky gólman je v reprezentácii od sedemnástich rokov a drží fantastickú bilanciu, o ktorej sme pred časom písali

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora