Články - 09.07.2021 09:03

Laser v Schmeichelovej tvári môže fanúšika vyjsť draho

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Twitter

Pokutový kop, nariadený v predĺžení semifinálového zápasu medzi Anglickom a Dánskom, je intenzívne diskutovanou témou a UEFA sa zaoberá aj správaním konkrétneho fanúšika počas jeho realizácie. Na podnet dánskych futbalistov ho riešil aj rozhodca a bezpečnostné zložky priamo vo Wembley a konkrétny previnilec z tribúny má zarobené na vážne problémy. Tesne pred kopom Harryho Kanea sa totiž snažil laserom oslepiť brankára Kaspera Schmeichela.

Jeho snaha nebola úplne úspešná. Dánsky brankár penaltu zneškodnil, no z následnej dorážky inkasoval gól. Zelené svetlo v tvári Schmeichela je nezvrátiteľne zachytené na videu aj fotografii zo zápasu a Európska futbalová federácia považuje podobné prejavy za neakceptovateľné. Nešlo pritom o jediný priestupok zo stredajšieho duelu. Niektorí fanúšikovia Anglicka bučali počas dánskej hymny a riešiť sa bude aj ohňostroj v blízkosti futbalového stánku v Londýne.

V permanencii bude kontrolný, etický aj disciplinárny orgán UEFA. Hoci žiaden z incidentov priamo neovplyvnil výsledok zápasu a postup anglického mužstva do vytúženého finále, slušná časť futbalovej verejnosti spomenuté momenty odsudzuje a lobuje za to, aby sa v budúcnosti neopakovali.