Články - 11.07.2021 13:11

Len šesť hráčov vyhralo v jednom roku Ligu majstrov i EURO. Teraz sa k ním pridajú ďalší

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Vo finálovom zápase Majstrovstiev Európy vo futbale bude mať až päťnásobné zastúpenie londýnska Chelsea. Na strane Talianska to bude dvojica Jorginho - Emerson, pričom v drese Anglicka môže nastúpiť trio Mason Mount, Reece James a Ben Chilwell. Je teda isté, že sa na jednej strane bude oslavovať po druhýkrát v krátkom čase, keďže Londýnčania len nedávno vyhrali Ligu majstrov UEFA.

Doteraz sa uspieť v oboch súťažiach v jednom roku podarilo len šiestim futbalistom. V roku 2000 sa z víťazstva v Lige majstrov radovali Francúzi Nicolas Anelka a Christian Karembeu, ktorí uspeli s Realom Madrid v najprestížnejšej klubovej súťaži a následne na EURO 2000 vo finále proti Taliansku. O dvanásť rokov sa to isté podarilo dvojici Fernando Torres - Juan Mata, keďže obaja boli členmi kádra Chelsea vo finále Ligy majstrov proti Bayernu Mníchov a následne so Španielskom uspeli na Majstrovstvách Európy.

Naposledy sa takýto úspech podaril portugalskej dvojici. Cristiano Ronaldo a Pepe boli pri triumfe svojej reprezentácie pred piatimi rokmi a zároveň pri víťazstve Realu Madrid vo finále Ligy majstrov proti mestskému rivalovi Atléticu. Tentokrát je už pred finálovým duelom jasné, že sa zoznam futbalistov s týmto úspechom rozrastie. Chelsea poslala na tohtoročný šampionát až sedemnásť hráčov, čo bolo najviac spomedzi všetkých klubov. Skvelú sezónu Londýnčanov tak podčiarknu buď reprezentanti Talianska alebo Anglicka.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora