Články - 07.09.2021 19:01

Holandskí mladíci si na hotel prizvali dievčatá. Vyhodili ich z tímu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Pätica mládežníckych futbalových reprezentantov Holandska si značne skomplikovala svoju budúcnosť v národnom tíme. Počas septembrového reprezentačného sústredenia porušili bublinu, tréner Bert Konterman ich vylúčil z tímu a poslal domov. Šlo pritom o talentovaných chlapcov, ktorí sa prebíjajú do popredných európskych klubov. Ar'jany Martha s Mimeirhelom Benitom sú súčasťou Ajaxu Amsterdam a na hotelovú izbu si mali priviesť dve ženy. Do ich problému sa priplietla ďalšia trojica spoluhráčov a kauza bola na sveta. Holanďania pritom hrali v pondelok prípravný zápas proti Taliansku a medzitým mali prebývať v podmienkach prísnej bubliny.

Hoci dámsku návštevu "zabezpečila" len dvojica futbalistov, reprezentačný tím opustil aj Naci Unüvar, Rio Hillen a Xavi Simons. Prví dvaja patria Ajaxu, tretí je členom zostavy mládežníckeho PSG. Zábavu pri konzolovej hre im prekazil hluk z vedľajšej izby, kam sa šli pozrieť. Hneď, ako uvideli ženy, spoznali hroziaci problém a dali sa na odchod, lenže na chodbe mali naraziť na kouča a ten ich verzii príbehu neuveril. Situácia značne pokazila morálku holandského tímu, v ktorom sa niekoľko futbalistov zastalo údajne neprávom vyradenej trojice. Oklieštená zostava holandskej "devätnástky" v príprave podľahla Talianom 0:3.

O reprezentačnom osude spomenutých futbalistov sa zrejme ešte bude vo veľkom diskutovať. Osemnásťročný Unüvar už má za sebou debut v A-tíme Ajaxu, Simons sa v októbri dvakrát objavil v zostave mužov Paríža Saint-Germain. Ide navyše o generáciu hráčov, ktorá v kategórii do sedemnásť rokov vyhrala majstrovstvá Európy 2019 a na svetovom šampionáte v tom istom roku obsadila výborné štvrté miesto. Simons je navyše považovaný za jeden z najväčších talentov medzi súčasnými futbalovými mladíkmi, má podpísaný reklamný kontrakt s Nike a na Instagrame sa teší podpore 3,6 milióna followerov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora