Články - 13.07.2018 12:42

Rakitič hral proti Angličanom s horúčkou. Vo finále by hral aj bez nohy

Chorvátsky futbalový reprezentant Ivan Rakitič bol súčasťou tímu "vatrenich", ktorý v stredajšom semifinále XXI. majstrovstvách sveta v Rusku (14. júna - 15. júla) zdolal Anglicko 2:1 po predĺžení. Tridsaťročný stredopoliar FC Barcelona priznal, že celý duel odohral s horúčkou.

"Mal som horúčku, takmer 39 stupňov. Pred zápasom som len ležal v posteli, aby som nabral silu. Stálo to za to. Ak by to bolo potrebné, vo finále by som hral aj bez nohy," uviedol švajčiarsky rodák pre Daily Mail. Rakitič odohral proti "Albionu" celých 120 minút. V záverečných sekundách prvého polčasu sa po nepresnom výkope anglického gólmana Jordana Pickforda ocitol v gólovej šanci, ale v šestnástke nedokázal zakončiť.