Články - 16.07.2018 08:30

Exhibícia francúzskej efektívnosti a sily. Chrabrí Vatreni bez titulu

Zdroj: sita, youtube

Ohlasy svetových médií na víťazstvo Francúzska vo finále XXI. futbalových majstrovstiev sveta v Rusku, v ktorom zdolalo Chorvátsko 4:2.

L' Equipe (Fr.): "Francúzsko získalo druhý majstrovský titul po rozprávkovom finále s Chorvátskom."
France Football (Fr.): "Druhá hviezda na večnosť. Francúzi zdolali vo finále Chorvátsko 4:2 a sú majstri sveta."
Jutarnij list (Chor.): "Zavŕšená rozprávka Chorvátov, "Vatreni" sú druhí na svete."
Slobodna Dalmacija (Chor.): "Chorváti boli lepší ako Francúzi v najfajnovejšom finále histórie. Na konci sa však tešil súper."
HRT (Chor.): "Chrabrí ´Vatreni´ zostali bez titulu majstra."
Marca (Špa.): "Dobré časy! Finálová exhibícia francúzskej efektívnosti na sily. Toto Francúzsko nie je o jednom vládcovi, ale o tíme zo žuly."
Kicker (Nem.): "Šialené finále a druhý titul pre Francúzsko."
BBC (V. Brit.): "Francúzi vyhrali majstrovstvá sveta po strhujúcom finále s Chorvátskom."

iDnes.cz (ČR): "Minela a zlato po dvadsiatich rokoch."
Dnevnik (Chor.): "Chorvátsko prehralo v jednom z najlepších finále. Francúzsko je nový majster sveta! Naši futbalisti hrali lepšie, no Francúzi premenili svoje šance a získali trofej, aj keď s trochou šťastia."
index.hr (Chor.): "Heroické Chorvátsko prehralo vo finále. Boli sme na ceste k futbalovej večnosti, ale, bohužiaľ, nevyšlo to. Francúzi boli na ihrisku skúsenejší, silnejší, šikovnejší a inteligentnejší."
Le Figaro (Fr.): "Francúzsko na vrchole futbalového sveta. Chlapci Didiera Deschampsa napísali novú kapitolu v kronike francúzskeho futbalu. ´Les Bleus´ vďaka svojmu realizmu vtlačili pečať tomuto finále."
Le Parisien (Fr.): "Trikolóra po 20 rokoch opäť zlatá. Deschampsovi hráči zvíťazili nad statočnými Chorvátmi a dali svojím fanúšikom zážitok na celý život."
Večernji list (Chor.): "´Vatreni´ sú naša pýcha. Chorvátsko je druhé na svete. Nepotrebujeme francúzske víno ani šampanské, ani anglický čaj. Marseillaise je krásna, ale naše Chorvátsko je aj tak najkrajšie."