Články - 24.06.2019 15:15

Nigérijčanky sa vyhrážajú demonštratívnym sedením na hoteli

Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalistky Nigérie sa na prebiehajúcich majstrovstvách sveta dostali medzi šestnásť najlepších tímov sveta a nad ich sily boli Nemky výsledkom 0:3. Boli pritom jednou z dvoch afrických krajín, ktorá sa dostala do vyraďovacej časti a v základnej skupine natrápili domáce Francúzky a poradili si s Kórejskou republikou. Napriek tomu nevideli sľúbené prémie, a to nie len za aktuálny šampionát. Nevyplatené bonusy sú ešte z roku 2016 a hráčky sa vyhrážajú pomerne raritnou demonštráciou. Akou?

Pokiaľ peniaze nebudú odoslané, ostanú sedieť na svojich hotelových izbách v Grenobli.

V noci po zápase s Nemeckom prebiehali dlhé rokovania o tom, kedy a akou formou bude doplatenie peňazí zabezpečené. Tri reprezkentantky dokonca z tohto dôvodu zmeškali lietadlo a nestihnú sa tak vrátiť plniť klubové povinnosti. Podobne by to mohlo vyzerať s viacerými hráčkami. Mnohé ženské súťaže totiž prebiehajú aj počas MS respektíve boli počas nich len na krátko prerušené. Medzi dlžnou sumou má byť dokonca aj čiastka priamo od FIFA za účasť na vrcholnom podujatí. Zväz sa však bráni, že tento podiel môže vyplatiť až keď ho Medzinárodná futbalová federácia uvoľní, čo bude koncom kalendárneho roka.

Vzbura ohľadom nevyplatenej mzdy v nigérijskom ženskom futbale neprebieha prvý raz v histórii. V roku 2016, keď tím triumfoval na Africkom pohári národov, hráčky sa odhodlali k verejnej demonštrácii v Abuje a formu tichého vysedávania na hoteli zvoli dva roky predtým, keď sa im nedostala sľúbená odmena, rovnako za triumf na kontinentálnom šampionáte.