Články - 30.06.2019 09:31

Poklonil sa aj Beckham. Angličanky s parádnym signálom

Zdroj: huste.tv/youtube

Nejeden futbalový fanúšik si počas týchto majstrovstiev sveta musel povedať, že ženský futbal spravil za ostatné roky obrovský progres a turnaj ponúka mimoriadne kvalitné duely, ozdobené krásnymi gólmi. Britská verejnoprávna televízia dokonca hlási rekordnú sledovanosť, za čo môžu samotné reprezentantky Albionu. Tie sa dostali medzi štyri najlepšie tímy sveta a vo štvrťfinále s Nórkami nemali najmenšie problémy. Vyhrali 3:0 a posledný gól duelu bol z kopačky Lucy Bronzeovej exkluzívnym kúskom.

"Je to vec tréningu. Aj na predzápasovej rozcvičke som to párkrát takto trafila," povedala po zápase sebavedomie 27-ročná obrankyňa, ktorá na klubovej úrovni nastupuje za francúzsky Lyon. V každom prípade, Angličanky zohrali perfektný signál pri priamom kope. Kým väčšina hráčok vbehla pred gólmanku Hjelmsethovú, Bronzeová si počkala na hranici pokutového územia, dostala prihrávku a tú trafila bezchybne.

Anglickým futbalistkám sa v semifinále šampionátu do cesty postavia Spojené štáty americké, patriace medzi najväčšie ašpirantky na titul svetových šampióniek. Pred štyrmi rokmi sa im aj podarilo k zisku trofeje dokráčať, zatiaľ čo Angličanky brali bronz. Na Američanky pritom vo vyraďovacej časti nenarazili a po postupe cez Nórsko a Kanadu podľahli Japonkám. V boji o tretie miesto si poradili s Nemeckom 1:0 po predĺžení.

Tagy: TOP huste.tv