Články - 08.07.2019 21:01

Američanky poňali oslavy poriadne divoko

Zdroj: huste.tv/Instagram

Futbalistky Spojených štátov amerických si po štyroch rokoch zopakovali oslavy titulu svetových šampiónok. V roku 2015 na kanadskej pôde vo finále rozobrali Japonsko, tento rok vo Francúzsku v poslednom zápase zdolali Holanďanky 2:0. Celkovo to bol už štvrtý titul pre túto krajinu a partia okolo Megan Rapinoeovej či Alex Morganovej potvrdila svoju dominanciu tomuto športu. Hoci to pre mnohých bolo len akýmsi naplnením papierových predpokladov, Američanky to tak rozhodne nevnímali a vidieť to bolo už na oslavách, ktoré začali priamo v šatni.

O videodokumentáciu zaujímavých tanečných prvkov sa postarala Ashlyn Harrisová, ktorá na turnaji plnila pozíciu náhradnej brankárky a istá Alyssa Naeherová ju medzi tri žrde nepustila. I tak sa podarilo zachytiť niekoľko provokatívnych pohybov jej spoluhráčok, ktoré začali popíjať a vystrájať už bezprostredne po záverečnom hvizde. Veď oslavovať bolo čo. USA na celom turnaji nenašli premožiteľa a popri 26 strelených góloch inkasovali len trikrát.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Jayla (@wearejayla),

Pozornosť budili americké futbalistky už priamo z dejiska turnaja, na čom mala zásluhu najmä kapitánka Rapinoeová, ktorá vopred odmietla návštevu Bieleho Domu, presadzovala práva menšinovo sexuálne orientovaných ľudí a v minulosti sa zasadila aj proti vysokým príjmom mužských futbalistov v porovnaní so ženským výberom. Táto téma sa stane opäť výraznejšou potom, ako ženy získali druhé zlato z MS v rade, kým Američania nedokázali dotiahnuť do víťazného konca finále kontinentálneho Gold Cupu.