Články - 15.11.2020 09:12

Juhoamerická kvalifikácia priniesla polčasové zatknutie šéfa zväzu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalové zápasy v Južnej Amerike nie sú stopercentnou zárukou takticky a kombinačne vyspelých zápasov, no nechýbajú v nich technicky výnimoční jedinci a emócie. Osobitnú pozornosť si získal štvrtkový kvalifikačný duel medzi Bolíviou a Ekvádorom, v ktorom domáci prehrali 2:3 penaltou z absolútneho záveru. Už to samo o sebe vyvolalo emócie, no počas polčasovej prestávky skončil v putách prezident futbalového zväzu.

Marcos Rodríguez je dočasným šéfom bolívijského futbalu, nakoľko je výber momentálne v akomsi provizóriu. V júli totiž na koronavírus zomrel César Salinas a voľby by mali nového muža na voľnú stoličku dosadiť do konca mesiaca. Právnik, ktorý v minulosti plnil pozíciu viceprezidenta, bol jedným z vážnych kandidátov na jej obsadenie. Médiá však informovali o podozreniach z korupcie, ktorým čelil.

Dôvod tohto zatknutia, napriek všetkému, zverejnený nebol. Polícia zriadila špeciálny tím na vyšetrenie tohto prípadu a priznala, že samotný manéver mohol byť sabotážou plánovaných volieb. Špekuláciám pridal aj fakt, že vysielateľ zaradil do priameho prenosu moment, ako je prezident odvádzaný zo štadióna a na druhý deň sa kopili aj videá spred Estadio Hernando Siles v La Paze.