Články - 12.12.2020 21:53

Maradonov dres z MS 1986 má astronomickú hodnotu, majiteľ sa ho nevzdáva

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Po smrti legendárneho futbalistu Diega Maradonu rapídne vzrástla cena všetkých zberateľských predmetov, ktoré sú s ním späté. Jedným z najcennejších artefaktov je dres zo štvrťfinále MS 1986, v ktorom strelil gól božou rukou a predviedol aj famóznu individuálnu akciu, ktorá dostala prívlastok "gól storočia". Bývalý anglický stredopoliar Steve Hodge si s ním po tomto stretnutí vymenil dres a teraz ho nadšenci bombardujú správami, za koľko by ho predal.

Dres je teraz v Národnom futbalovom múzeu v Manchestri, no jeho vlastníkom je klubová ikona Nottinghamu. "Mám ho už 34 rokov a ani raz som sa ho nepokúsil predať. Som zaň rád a má neskutočnú sentimentálnu hodnotu," povedal britským médiám. Bulvár pritom písal, že za sedemmiestnu sumu by ho bol ochotný predať a čaká, kto prvý ponúkne cez milión libier. "Bolo to veľmi nepríjemné. Videl som články, v ktorých písali, že sa trhám za peniazmi. Považujem to za neúctivé a nesprávne," dodal k tejto téme.

Anglické štvrťfinálové vypadnutie je pre ruku Maradonu považované za jeden z najväčších podvodov vo futbalovom zápase. Hoci prehra bolela, Hodge tvrdí, že to Argentínčanovi nikdy nevyčítal. Šlo o vyraďovaciu fázu svetového šampionátu a vtedy sa šancami na skórovanie nepohŕda. "Ľudia po celom svete ho rešpektujú a obdivujú jeho genialitu. Bol to zápas, na ktorý nikdy nik nezabudne," uzavrel účastník dvoch majstrovstiev sveta, ktorý okrem turnaja v Mexiku cestoval aj o štyri roky neskôr do Talianska. Tam však do zápasu nezasiahol.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora