Články - 23.01.2021 18:41

Futbalový tréner sa vymočil na bránu. Za rituál dostal trest

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Africký futbal je pre našinca zaujímavý aj množstvom rituálov či povier, ktorým jeho protagonisti veria. Jednu takú predviedol aj tréner brankárov klubu Forest Rangers pred ligovým zápasom v Zambii. Pár desiatok minút pred úvodným výkopom si to namieril ku jednej z brán, sieť polial neznámou tekutinou a na pravú žrď sa vymočil.

Na jeho smolu, rituál zachytili kamery a futbalový zväz preň veľké pochopenie nemal. Obvinil ho z nešportového správania a pre svoj čin bude hľadať veľmi dobrý dôvod. Ide o Vincenta Chilesha, ktorý je v krajine veľkou osobnosťou. Už vo svojich 20 rokoch bol vyhlásený za zambijského futbalistu roka, čo sa pred ním nepodarilo žiadnemu inému brankárovi.

Z prostredia dnes už 64-ročného kouča sa ozývajú aj hlasy, ktoré tvrdia, že močenie iba predstieral a šlo o zvláštny "tanec". Nech už to bolo, čo chcelo, nezabralo. Možno akurát zaklial nesprávnu bránu, pretože jeho Rangers prehrali s Leopards 0:2. Incident sa ešte môže v blízkej budúcnosti vyhrotiť. Zaklínanie totiž berú na africkom kontinente vážne. Len pre týždňom sa preň dostali do konfliktu tímy Zimbabwe a Kamerunu. Spôsobil ho nález mŕtveho netopiera pred úvodným zápasovým výkopom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora