Články - 24.03.2021 10:21

Úloha lídra? Škrtel vie, kto ju po Hamšíkovi preberie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Slovenských futbalistov čaká vstup do kvalifikácie MS 2022 a zároveň prvý duel aktuálneho kalendárneho roka. Ide o nepríjemný typ zápasu s prívlastkom "povinná jazda", v ktorej sa očakáva, že náš tím nezaváha na pôde Cypru, hoci s ním najaktuálnejšie dva medzištátne zápasy prehral. Zaobísť sa navyše treba bez dlhoročnej opory Mareka Hamšíka, ktorý sa zranil krátko po spečatení prestupu do Göteborgu. Ďalšia dlhoročná opora Martin Škrtel však verí, že tento problém jeho spoluhráči zvládnu.

Podľa 36-ročného stopéra má aj tento oslabený tím niekoľkých lídrov a pozíciu toho hlavného má prebrať Juraj Kucka. Okrem Hamšíka tímu chýba aj Lobotka, Weiss či Rodák, dlho sa riešila účasť bundesligistov, ktorí nakoniec dostali pre cestu no ostrov v Stredozemnom mori zelenú. Rovnako tak možno počítať s Milanom Škriniarom. Škrtel hovorí, že hráč Hamšíkovho kalibru by chýbal akémukoľvek trénerovi či mužstvu a jeho nahradenie bude náročnou úlohou. Verí však, že ďalší reprezentanti to prijmú ako výzvu a úspešne sa s ňou popasujú.

"Ešte pred víkendom som si myslel, že by sa mohol v dobrom svetle ukázať Vlado Weiss, ktorý je využiteľný na viacerých pozíciách. Opäť sa však zranil. Je to veľká škoda, pretože mohol naskočiť nielen na krídle, ale práve aj na podhrotovom poste, kde mohol zužitkovať svoje dirigentské schopnosti. Stále sú tam však aj ďalší hráči. Kucka zrejme prevezme po Hamšíkovi nielen kapitánsku pásku, ale bude aj prirodzený líder stredu poľa. K dispozícii sú aj Hrošovský, Greguš či Duda, ktorý má režisérsku taktovku v krvi," povedal pre Denník Šport obranca, ktorý počas sezóny 2020/21 nastupoval za Basaksehir.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora