Články - 25.03.2021 08:30

Slováci mohli rozhodnúť v závere, ale remízu na Cypre vychytal Dúbravka

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste.tv

Slovenská futbalová reprezentácia má za sebou mimoriadne rozpačitý vstup do H-skupiny kvalifikácie o postup na MS 2022. Zverenci trénera Štefana Tarkoviča totiž v cyperskej Nikózii nepotvrdili úlohu favorita a s domácim výberom remizovali 0:0. V rebríčku FIFA delí oba tímy 66 priečok, výber SR je na 34. pozícii a Cyperčania na stom mieste. Slováci síce mali v stredajšom súboji loptu častejšie na svojich kopačkách, ale smerom dopredu toho previedli veľmi málo, viditeľne v slovenskom tíme chýbal zranený špílmacher Marek Hamšík.

V prvom polčase zaujala len šanca Alberta Rusnáka z 13. minúty, po zmene strán to bola iba nevyužitá príležitosť striedajúceho Ivana Schranza v nadstavenom čase. Domáci futbalisti niekoľkokrát pohrozili na opačnej strane, ale v 54. minúte pri pokuse Ioannisa Pittasa dobre zasiahol obranca Peter Pekarík a v záverečnej desaťminútovke previedol viacero dobrých zákrokov brankár Martin Dúbravka - v 82. minúte zneškodnil ďalekonosnú strelu kapitána Kostakisa Artymatasa a tesne pred koncom dvakrát vychytal Pittasa.

"Duel sa mi ťažko hodnotí, všetci sme veľmi sklamaní. Súper hral dobre zozadu a organizovane. My sme ho nedostávali pod tlak a nevytvárali si príležitosti, nebolo to z našej strany dobré. Chceli sme tu uspieť a začať kvalifikáciu troma bodmi," povedal pre RTVS sklamaný útočník Róbert Boženík, ktorý nastúpil od začiatku a po hodine hry ho nahradil skúsený Michal Ďuriš. Kapitán Juraj Kucka podotkol: "Nevyšlo nám to, ale dali sme do toho maximum. Nikomu sa nedá nič vyčítať. Súper sa stiahol a ťažko sme sa presadzovali. Snažili sme sa dostať za obranu Cyperčanov, ale veľa nám toho nedovolili. Je dôležité, že sme neprehrali a máme aspoň bod."

Slovákov už v sobotu 27. marca čaká domáci duel proti výberu Malty, hrať sa bude v Trnave. O ďalšie tri dni neskôr na rovnako mieste slovenský tím vyzve tím Ruska. V streda sa duel Malta - Rusko skončil triumfom hostí 3:1. V ďalšom súboji H-skupiny Slovinci v Ľubľane zdolali Chorvátov 1:0.

Kvalifikácia o postup na MS 2022 - H-skupina - streda:

NIKÓZIA
Cyprus - Slovensko 0:0
ŽK: 67. Demetris, 75. Pittas (obaja Cyp.), rozhodovali: Stavrev - Kostadinov, Petreski (všetci Sev. Mac.)
Zostavy:
Cyprus: Demetris - Antoniou, Laifis, Soteriou, Ioannou - Arymatas, Kastanos (66. Ch. Kyriakou), Kousoulos - Papoulis (72. Loizou), Sotiriou (90.+ Elia), Pittas
Slovensko: Dúbravka - Pekarík, Škriniar, Hancko, Hubočan - Kucka, Hrošovský, Bero (78. Schranz) - Duda (84. Strelec), Boženík (60. Ďuriš), Rusnák (60. Greguš)