Články - 28.03.2021 11:31

Portugalsko obrala o body neprítomnosť modernej technológie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Portugalskí futbalisti majú po úvodných dvoch kvalifikačných vystúpeniach na konte štyri body. Po tesnom víťazstve nad Azerbajdžanom 1:0 sa natrápili aj v druhom kole na pôde Srbska. Dvomi rýchlymi gólmi sa síce ujali vedenia, avšak domáci vyrovnali a skóre 2:2 vydržalo v platnosti až do záverečného hvizdu. Pokiaľ by spravodlivosti bolo učinené za dosť, tri body mali putovať na juhozápad Európy. To by však arbitri museli postrehnúť loptu takmer pol metra za bránkovou čiarou.

V úplne poslednej zápasovej akcii sa za srbskou obranou ocitol Cristiano Ronaldo, ktorý obstrelil vybehnutého brankára Marka Dmitrovića. Lopta sa dogúľala za bránkovú čiaru, hoci obetavým sklzom reagoval brániaci Stefan Mitrović. Podľa všetkých opakovaných záberov, loptu zrejme vykopával už spoza bránkovej čiary a následne si regulárne poradil aj s dorážkou z druhej vlny. Na tomto zápase však nebola prítomná "goal-line technology", o ktorú by sa rozhodca Danny Makkelie mohol oprieť.

Ako po stretnutí skonštatoval portugalský tréner Fernando Santos, arbiter si po záverečnom hvizde inkriminovaný moment pozrel, priznal si chybu a prišiel sa ospravedlniť. To však už body z tohto zápasu neprerozdelí a až čas ukáže, aký dôležitý výsledok sa v Belehrade zrodil. Okrem Srbov a Portugalčanov sú súčasťou kvalifikačnej skupiny A aj výbery Írska, Luxemburska a Azerbajdžanu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora