Články - 29.03.2021 09:26

Chorváti si krásne uctili Modrića. Ten sa neubránil slzám

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter
Luka Modrić

Aspoň o čiastočne napravenom dojme môžu hovoriť v kvalifikácii MS chorvátski futbalisti. Tí v prvom kole pokazili zápas so Slovinskom a podľahli mu 0:1, no následne rovnakým výsledkom v domácom prostredí zdolali Cyprus. Svoj 134. reprezentačný zápas pri výhre absolvoval záložník Luka Modrić, čo z neho spravilo muža s najvyšším počtom štartov za chorvátsky národný tím. V historickom poradí sa odpútal od Darija Srnu.

Bez povšimnutia to nenechali jeho spoluhráči ani funkcionári pri reprezentácii a vystrojili mu krásnu oslavu. Popri večeri na stole pristála aj torta, potlesk v stoji a po ňom veľa uznanlivých slov na adresu 35-ročného stredopoliara Realu Madrid. Ten ukázal, že v jeho balkánskom tele je aj citlivá stránka a neubránil sa slzám dojatia.

Svoju reprezentačnú bilanciu hodlá Modrić naďalej zveľaďoval v kvalifikačnej skupine H, ktorej súčasťou je aj slovenská reprezentácia, a rovnako tak aj na letnom európskom šampionáte. Tam "Vatreni" čaká základná skupina s Anglickom, Škótskom a Českou republikou.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora