Články - 30.03.2021 18:58

Kuriózny prestoj vo Švajčiarsku. Jedna brána bola väčšia ako druhá

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Aj počas aktuálneho asociačného termínu by sa našlo niekoľko kuriozít zo štadiónov po celom svete. Jednu pripravili aj Švajčiari, inak známi svojou precíznosťou a pripravenosťou. Na duel s Litvou pripravili dve brány odlišných rozmerov. Úvodný výkop stretnutia sa preto oneskoril o pätnásť minút a organizátori si priamo na štadióne v St. Gallene vystrúhali kvalitnú hanbu.

Jedna z brán bola o desať centimetrov nižšia, čo už na pohľad postrehli rozhodcovia pri kontrole hracej plochy. Zabudnutá pravdepodobne ostala po tímovom cvičení, pričom Švajčiarsko hralo svoj druhý kvalifikačný duel, tri dni po návrate z Bulharska. Namiesto úvodu stretnutia, o 20:45 všetci prítomní sledovali organizátorov, ktorí spratali nespôsobilú bránu a z útrob štadióna niesli oficiálnu, ktorú postavili a upevnili.

Nedostatok sa podarilo odstrániť a domáce mužstvo následne splnilo úlohu favorita. Nebola to pritom práve krasojazda a k jedinej zmene skóre prišlo v druhej minúte zásluhou Xherdana Shaqiriho. Ten ostal na streleckej listine osamotený, hoci Švajčiarsko vyslalo až 22 streleckých pokusov, z toho deväť smerovalo na litovského brankára.