Články - 30.03.2021 09:53

Slováci sú otrasne fyzicky pripravení a absolútne nekonkurenční. Očakávame od nich veľmi slabý futbal, píšu Rusi

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Slovenská futbalová reprezentácia je mimo formy a Rusi by s ňou v stredu v Trnave nemali mať problémy. 

To sú slová bývalého ruského reprezentanta Romana Pavľučenka pred stredajším kvalifikačným súbojom týchto dvoch súperov o postup na MS 2022. Bronzový medailista z ME 2008 a autor 21 gólov v ruskej reprezentácii podrobil národný tím SR tvrdej kritike. "Domnievam sa, že Slováci nebudú schopní predviesť svoje maximum. Ich mužstvo je otrasne fyzicky pripravené a absolútne nekonkurenčné. Očakávam od nich veľmi slabý futbal," cituje slová 39-ročného Pavľučenka portál Sovsport.ru.

Podľa Pavľučenka Rusko musí mať jednoznačný cieľ - postúpiť na majstrovstvá sveta do Kataru. Už aj preto, že vlani sa zverencom Stanislava Čerčesova nepodarilo postúpiť medzi elitu v Lige národov. Po triumfe na Malte (3:1) a doma proti Slovincom (2:1) očakáva Pavľučenko na Slovensku, ktoré pustilo body na Cypre (0:0) aj doma s Maltou (2:2) jasné víťazstvo. "Rusi strelia prvý gól a neskôr pridajú ešte ďalší a možno aj dva. Myslím si, že s veľkou pravdepodobnosťou to tak bude," doplnil Pavľučenko, bývalý hráč Tottenhamu Hotspur, Spartaka Moskva či Lokomotivu Moskva.

Súboj H-skupiny MS 2022 Slovensko - Rusko odohrajú v stredu v Trnave so začiatkom o 20.45 h. Rusi sú na čele tabuľky s plným počtom 6 bodov, kým Slováci sú štvrtí s 2 bodmi za dve remízy. Stretnutie na Štadióne Antona Malatinského bude pod španielskou taktovkou, ako hlavný bude rozhodovať Carlos del Cerro Grande.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora