Články - 30.03.2021 13:42

Zahodená kapitánska páska Ronalda poslúži dražbou na dobrú vec!

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Televízne zábery portugalského futbalistu Cristiana Ronalda, ako v sobotňajšom belehradskom súboji Srbsko - Portugalsko (2:2) v kvalifikácii o postup na MS 2022 v Belehrade zahodil svoju kapitánsku, obleteli svet. Elitného zakončovateľa nahneval verdikt rozhodcov, ktorí v úplnom závere duelu loptu z jeho kopačky neposúdili ako gól, aj keď sa zjavne dostala tesne za bránkovú čiaru. CR7 opustil hraciu plochu ešte pred záverečným hvizdom arbitrov, pričom si sňal spomenutú pásku a hodil ju na zem.

A tento cenný futbalový artikel je teraz v Srbsku predmetom dražby. Jeden zo zamestnancov štadióna totiž pásku s "céčkom" zdvihol a venoval ju miestnej charitatívnej organizácii. Výťažok z trojdňovej aukcie poputuje na účet 6-ročného chlapca, ktorý bojuje so spinálnou svalovou atrofiou. Financie by mali prispieť k jeho veľmi nákladnej liečbe.

Cristiano Ronaldo v závere tretej minúty nadstavenia poslal loptu na bránku súpera a aj keď sa domáci obranca snažil, loptu odkopol až v okamihu, keď preťala bránkovú čiaru. Arbitri však situáciu vyhodnotili tak, že lopta celým objemom nebola v bránke, čo vyvolalo búrku nevôle u elitné portugalského reprezentanta, čo demonštroval spomenutým odhodením kapitánskej pásky.

CR7 sa stal terčom verejnej kritiky za svoje konanie a je možné, že Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) ho vyhodnotí ako porušenie predpisov a udelí mu trest.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora