Články - 17.06.2021 12:27

Brankár loptu neodkopol na dva pokusy. Pomohol kanadskému postupu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Počet kandidátov na postup na MS 2022 zo Severnej a strednej Ameriky sa značne znižuje a kvalifikačné boje sú vo svojej tretej fáze. Po predkvalifikačných skupinách si šestica postupujúcich zahrala o to, kto v ďalšej fáze doplní kontinentálnu špičku a medzi postupujúcimi je aj Kanada. Tá bez väčších problémov zdolala Haiti v dvojzápasovom súčte skóre 4:0.

Karibčania doma podali dobrý výkon, prehrali len o gól a väčší odpor mohli klásť aj na kanadskej pôde. Potopili sa však bizarným vlastným gólom, po ktorom sa brankárovi Josuemu Duvergerovi zaspávalo veľmi zle. Jednoduchú prihrávku od obrancu sa snažil najprv odkopávať z prvej, no zaluftoval. Prihrávka, na jeho šťastie, bola príliš pomalá, stihol ju pred čiarou ešte zachytiť a na rozohrávku tak mal druhý pokus. Ten bol však priam tragicky a loptu si po náprahu druhou nohou zrazil do siete.

Pre rodáka z kanadského Montrealu, ktorý na klubovej úrovni patrí portugalskej Vitórii Setúbal, to bol len druhý reprezentačný zápas a proti svojim rodákom mal o motiváciu postarané. Tá mu však značne zviazala nohy. Po tomto momente sa favorit rozbehol, skóroval ešte dvakrát a vyhral rozdielom triedy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora