Články - 02.09.2021 09:19

Hra ofenzívnejšia, góly však zatiaľ nepribúdajú

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Národný slovenský futbalový tím spravil svoj štvrtý kvalifikačný krok po ceste na MS 2022, a to v podobe remízy na slovinskej pôde 1:1. Aktuálna bilancia tímu Štefana Tarkoviča je 1-3-0, ide síce o jediný nezdolaný tím v skupine H, no napriek tomu sa nachádza na nepostupovom treťom mieste. V sobotu sa doma stretne s Chorvátmi a o tri dni neskôr na domácej pôde privíta Cyprus. Slováci sa prezentovali netradične ofenzívnym rozostavením s tromi útočníkmi.

"V predchádzajúcich zápasoch nám škrípala ofenzíva, dnes sme mali šancí dosť a remíza sa nám máli. Nastalo zlepšenie v našej hre, škoda, že z našej ofenzívnej hry nepadlo viac gólov," sprostredkovala pozápasové slová Róberta Boženíka agentúra SITA. Práve 21-útočník bol naším jediným zápasovým strelcom. V doterajšom kvalifikačnom cykle strelil náš tím päť gólov v štyroch zápasoch, čo je menej ako Malta, ale zase viac ako opatrne sa prezentujúci Chorváti. "Možno sa nám táto remíza bude máliť a možno bude na konci kvalifikácie dobrá. Teraz sa treba čo najlepšie pripraviť na najbližšie dva zápasy," hľadí vpred ďalší náš ofenzívny hráč Ivan Schranz.

Vo zvyšných dvoch dueloch našej skupiny, Rusko doma odohralo bezgólový zápas s Chorvátskom a Malta zdolala Cyprus presvedčivo 3:0. Znamená to, že Slovensko so šiestimi bodmi len o jediný bodík zaostáva za Chorvátmi a Rusmi, hlavnými ašpirantmi na postup. Víťaz každej skupiny postupuje priamo do Kataru, tímu z druhých miest pôjdu do baráže. V ostatných zoskupeniach sa zatiaľ veľmi presvedčivo darí Taliansku, Dánsku, Anglicku a Arménsku. Prví dvaja dokonca doteraz neinkasovali, zatiaľ čo arménsky tím senzačne kraľuje poradiu pred Nemeckom, Islandom, Rumunskom a Severným Macedónskom.