Články - 04.09.2021 13:17

Messi obeťou kariéru ohrozujúceho faulu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Fanúšikovia aj neprajníci sú veľmi zvedaví na to, ako sa vo francúzskej lige odprezentuje útočník Lionel Messi a či mu to bude padať aj v inom klube, ako v jeho materskom. Ani on však nie je imúnny voči zraneniam a veľmi rázne mu to dal pocítiť venezuelský obranca Adrián Martínez. V deviatom kole kvalifikácie o MS 2022 vyhrala Argentína na venezuelskej pôde 3:1 a v tabuľke sa drží na druhom mieste zo štyroch priamych postupových priečok. Súper je posledný, keď z doterajších siedmich vystúpení len raz vyhral a raz remizoval.

Domáci striedali už po necelej polhodine hry a do akcie sa dostal práve Martínez. Futbalista miestneho Deportiva La Guaira sa poriadne ani neohrial na trávniku a predviedol brutálny zákrok na najväčšiu hviezdu súpera. Messi bol v šprinte, loptu si viedol pod svojou kontrolou, keď proti nemu Martínez vyletel ostrým šľapákom na holeň. Pri pohľade na zákrok až prekvapí, že sa hosťujúci útočník nezranil a duel dohral až do záverečného hvizdu. Otázne je aj to, kam v prvom momente hľadel rozhodca. Ten pôvodne totiž vytiahol žltú kartu a až po intervencii systému VAR usúdil, že sedemminútový pobyt obrancu na trávniku je na konci.

Argentína hrala od 31. minúty proti outsiderovi presilovú hru a dokázala ju zúžitkovať na plný bodový zisk. Lautaro Martinez, Joaquin Correa a Ángel Correa zariadili víťazstvo rozdielom dvoch gólov. Kvalifikačný cyklus je však ešte len v polovici a všetkých zúčastnených čaká ešte dlhý boj o cestu do Kataru. Postupové karty po noci z piatka na sobotu drží Brazília, Argentína, Ekvádor a Uruguaj. Kolumbia je priebežne na piatom mieste, ktoré by ju poslalo do interkontinentálnej baráže.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora