Články - 05.09.2021 21:29

Úrad zdravotníctva prerušil stretnutie Brazílie s Argentínou

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Twitter

Pohľad na priebežne prvé dve mužstvá juhoamerickej kvalifikácie bojov o MS nikoho neprekvapia. Vyhrieva sa na nich brazílske a argentínske mužstvo, pričom sobota priniesla šláger v podobe ich vzájomného zápasu. Ten sa však zmenil na poriadny chaos, keď zhruba po štvrťhodine akcie na štadión na podnet úradu zdravotníctva vpadli vládne autority so zámerom zadržať štvoricu hosťujúcich futbalistov.

Problémom bolo porušenie prísnych covidových opatrení pri príchode legionárov z Británie. Brazília totiž má pre tri rizikové krajiny, vrátane Spojeného kráľovstva, sprísnené podmienky pri prechode cez hranice a spadá medzi ne aj štrnásťdňová karanténa. Cristian Romero s Giovanim Lo Celsom z Tottenhamu aj Emiliano Buendia s Emilianom Martízenom z Aston Villy pritom pricestovali len pred týždňom a dostali sa na súpisku pre sobotný duel. Vo formulároch pred cestou zhodne uviedli, že za ostatných štrnásť dní žiadnu z "červených" krajín nenavštívili.

Čelia preto obvineniu z uvedenia nepravdivých údajov v týchto formulároch a daný bol preto podnet na vyšetrenie tohto problému. Klamstvom sa vyhli karanténe a nastúpili na futbalový šláger. Mohli sa tým dopustiť porušenia nielen niekoľkých pandemických predpisov, ale aj paragrafov Brazílskej federatívnej republiky.