Články - 08.09.2021 18:41

FIFA zisťuje, kto bol v práve pri nedohranom zápase Brazílie s Argentínou

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Očakávaný šláger juhoamerickej kvalifikácie medzi Brazíliou a Argentínou skončil už po necelých siedmich minútach, a to veľmi bizarným spôsobom. Brazílske autority si totiž prišli priamo na trávnik po štvoricu argentínskych futbalistov, ktorí klamali v cestovateľskom dotazníku pri vstupe krajiny. Podľa neho nemali navštíviť žiadnu "červenú" krajinu, vrátane Veľkej Británie, v horizonte ostatných štrnástich dní. Sú pritom hráčmi tímov z Premier League. Po niekoľkých minútach naťahovania oba tímy zišli z trávnika a stretnutie sa nedohralo. Vecou sa teraz zaoberá FIFA.

Na akékoľvek stanoviská je zatiaľ Medzinárodná futbalová federácia skúpa a zisťuje, či prišlo pochybenie z brazílskej alebo argentínskej strany. "Po analýze oficiálnej správy zo zápasu môžeme potvrdiť, že disciplinárne procedúry sa vedú voči obom národným federáciám. Obe strany sme vyzvali, aby poskytli ďalšie informácie o faktoch, ktoré viedli k prerušeniu duelu. Po ich zozbieraní ich disciplinárna komisia FIFA preskúma," píše sa v jej správe. S vysokou pravdepodobnosťou sa časť viny nájde na oboch stranách. Cesta členov základnej zostavy Cristiana Romera, Giovaniho Lo Celsa a Emiliana Martíneza zrejme nebola v súlade s covidovými pravidlami, ale odštartovanie zápasu a jeho následné prerušenie domácimi, pôsobí prinajmenšom zvláštne a chaoticky.

Incident môže mať dohru na viacerých frontoch. Klamanie v cestovateľskom dotazníku nie je v Brazílii len prešľapom voči morálke a pravidlám v čase pandémie, ale aj porušením paragrafov. Ďalšou rovinou je hrozba odpočítaných bodov. Brazília aj Argentína doteraz zvládali kvalifikačné boje úspešne a držali sa na prvých dvoch priečkach tabuľky. Najmä v prípade bielo-modrých by však odpočet bodov znamenal nepríjemné priblíženie Ekvádora, Uruguaju či Kolumbie.