Články - 10.09.2021 10:21

Sú prví na svete! Taliansko neprehralo už tri roky

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbaloví reprezentanti Talianska zvládli bez prehry ďalší asociačný termín a na premožiteľa čakajú už 37 zápasov. Ich neporaziteľnosť začala ešte v októbri 2018 a následne natiahli najdlhšiu šnúru v histórii na medzištátnej úrovni. Zaradili sa tým pred Brazíliu či Španielsko, ktoré svoje dominantné obdobia prežili pred v 90. rokoch respektíve na začiatku aktuálneho milénia. Taliani septembrový program rozbehli dvomi nerozhodnými výsledkami s Bulharmi a Švajčiarmi, aby následne roztrhali Litvu 5:0. V kvalifikačnej skupine C im patrí neohrozené prvé miesto, ale odohrali o dva zápasy viac ako zvyšok konkurentov. Najbližšie ich čaká semifinále Ligy národov proti Španielsku a po ňom dohrajú kvalifikáciu stretnutiami so Švajčiarskom a v Severnom Írsku.

Celkom paradoxne, výhra nad Litvou bola zároveň ukončením obdobia bez víťazstva. Po návrate zo zlatých majstrovstiev Európy zverenci Roberta Manciniho dvakrát remizovali a vychádzajúc z výsledkov po riadnej hracej dobe, nerozhodne sa skončili štyri ich stretnutia po sebe. Rekordné obdobie bez prehry bolo, podľa mnohých, ustanovené už remízou v Bazileji. Ohradili sa však voči nemu Brazílčania. Tí ku svojej 35-zápasovej sérii z rokov 1993 a 1996 počítajú aj modelovaný zápas proti B-tímu Rumunska. Taliansko je však už na cifre 37 a nové maximum mu nik nevezme. Neporaziteľnosť "azúrových" trvá takmer tri roky. Pokiaľ zvládnu spomenutý duel so Španielskom, táto hranica padne.

Napriek všetkému, Talianov toto obdobie vo svetovom renkingu neposúva až tak, ako by sa človek mohol domnievať. Sú piati a pred sebou majú hneď tri tímy z európskeho kontinentu. Belgicko, Francúzsko ani Anglicko také dlhé obdobie bez prehry neťahá, no taktiež sa pýši dobrou formou, neporaziteľnosťou v aktuálnom kvalifikačnom cykle a ich dobré výsledky majú dlhodobé trvanie.