Články - 13.09.2021 11:29

Počkali si dva mesiace. Argentínski fanúšikovia oslavovali zisk Copa America

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Po veľkých víťazstvách nasleduje v podstate automaticky oslava, ktorej súčasťou nie sú len športovci, ale aj ich priaznivci. Trochu inak to malo národné futbalové mužstvo Argentíny. To vyhralo júlový kontinentálny juhoamerický šampionát v Bolívii, ktorý prebiehal vo veľmi izolovanom a uzavretom režime. Pre covidové opatrenia nebolo možné zorganizovať ani oslavy veľkého triumfu v uliciach a kým kým sa trofej konečne ukázala pred nadšenými fanúšikmi, ubehlo dlhých sedem týždňov. Argentínske finálové víťazstvo nad Brazíliou pritom znamenalo prvú veľkú reprezentačnú trofej pre Lionela Messiho a zároveň ukončilo 28 rokov trvajúce suchoty.

Až na začiatku septembra sa počas domáceho argentínskeho vystúpenia na tribúny dostali fanúšikovia. Popri presvedčivom víťazstve nad Bolíviou 3:0 v kvalifikácii MS, rezonovali aj odložené oslavy Copa America. Ich ústrednou postavou bol práve Messi, ktorému sa s trofejou v rukách tisli slzy do očí. "Veľa som o tomto momente sníval a ďakujem Bohu, že som sa ho dočkal. Nemám slová na to, aby som poďakoval všetkým vám, od ktorých som dostal toľko lásky. Je to nádherný večer a mimoriadne som si ho užil," napísal útočník na svoj instagramový profil. Finále proti Brazílii bolo už jeho 150. vystúpením v najcennejšom drese, čo taktiež dokumentuje jeho dlhé čakanie.

Večer na Štadióne Antonio Vespuciho Libertiho pred vyše 20-tisícovou kulisou nebol len o triumfálnom zodvihnutí trofeje nad hlavu. Messi sa blysol hetrikom, čím sa dostal na 79 reprezentačných gólov a je najlepším juhoamerickým strelcom. O prvenstvo pripravil Brazílčana Pelého. Očakávať sa dá, že sa zaňho čoskoro zaradí aj klubový spoluhráč Neymar, ktorý sieť dokázal napnúť 68krát. Brazília a Argentína presvedčivo vedú kvalifikačnú skupinu konfederácie CONMEBOL, zatiaľ čo FIFA naďalej vyšetruje dôvody a okolnosti ich nedohraného vzájomného zápasu počas nedávno skončeného asociačného termínu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora