Články - 12.10.2021 11:08

Osijeckú hradbu nedobyli ani Slováci. Lepší výsledok ako Wales či Poľsko

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Chorvátske futbalové mužstvo si vo štvrtom najväčšom mesta v krajine vybudovalo nedobytnú pevnosť a premožiteľa v nej nenašlo ani vo svojom trinástom zápase. Práve tým bola remíza 2:2 so Slovenskom, pričom domáci favorit hneď dvakrát prehrával a v neprajnom počasí vyťažil zo streleckej prevahy len jediný bod. Faktom je, že zverenci Štefana Tarkoviča hrali už len o možnosť kvalifikačného zázraku a dobrý výkon proti vicemajstrom sveta prišiel neskoro. Bod v Osijeku sa však v minulosti nepodarilo získať aj renkingovo lepšie postaveným celkom. Miestny futbalový tím sa z tohto 17-tisícového stánku bude čoskoro sťahovať, no pre potreby reprezentácie by bolo škodou zbaviť sa ho.

Gradski Vrt bol dejiskom trinástich reprezentačných zápasov A-tímu, z toho desať domáci vyhrali. Chorváti pritom radi svoje domáce prostredie rotujú a do Osijeka sa vrátili po dvoch rokoch. Záujem o futbal je tam však veľký a tieto duely sa vždy tešia vyše desaťtisícovej návšteve. Dobrú bilanciu domácich značne podporuje aj fakt, že zápasy s papierovo najsilnejšími výbermi sa nehrávajú v Osijeku. Ligu národov proti Francúzsku a Portugalsku tím odohral v Splite respektíve Záhrebe a súboj so Španielmi pred tromi rokmi sa hral v Záhrebe.


Generácia z MS 2018 sa pre Chorvátov stala národnými hrdinami

Na strane druhej, neúspešnými osijeckými dobyvateľmi v minulosti boli Walesania, Maďari či Poliaci. Tí sa nachádzajú v najaktuálnejšom vydaní renkingu FIFA medzi dvadsiatkou najlepších európskych výberov. Wales tu dokonca padol trikrát a naprázdno sa z tohto štadióna vracali aj tímy Senegalu, Lotyšska, Izraelu či Iránu. Pondelkový nerozhodný výsledok Chorvátsku skomplikoval vyhliadky na prvé miesto v skupine H a na Rusov stráca dva body. Ich vzájomný zápas je naplánovaný na posledné kvalifikačné kolo a určí, kto vybojuje prvé a jediné priame postupové miesto.