Články - 13.10.2021 16:23

Neymar cíti tlak. Je to posledná šanca na titul majstra sveta

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Taký Cristiano Ronaldo má 36 rokov a o konci reprezentačnej kariéry zatiaľ nehovorí. Brazílčan Neymar má rokov 29, je inej stavby tela a v nedávnom rozhovore priznal, že jeho koniec v národnom mužstve sa blíži. Šampionát 2022 v Katare dokonca označil ako potenciálne svoj posledný a preto má veľkú motiváciu získať titul majstra sveta. Ten naposledy Brazílčania získali v roku 2002. Bol ich rekordným piatym, no v kádri je stále dostatočná kvalita, aby sa dalo zabojovať o tento primát. Hviezda PSG pritom cíti, že dlhodobé pôsobenie na vrcholovej úrovni sa podpisuje na jeho tele aj mysli a o päť rokov už nemusí mať dostatočnú výkonnosť.

V minulosti si zahral na dvoch svetových šampionátoch a tím stroskotal v semifinále respektíve vo štvrťfinále. Na domácej olympiáde v Riu síce ako kapitán reprezentáciu doviedol k zisku zlata, ale to sa hráčovi jeho kvalít máli. "Myslím si, že v Katare to budú moje posledné majstrovstvá sveta. Vidím to tak, pretože si nie som istý, či potom ešte budem mať mentálnu silu vyrovnať sa s účinkovaním na vrcholnej futbalovej úrovni. Preto o rok urobím maximum, aby sme s mojou krajinou uspeli a splnil som si tým môj najväčší sen, ktorý snívam odmalička," povedal, nepriamo odkazujúc na slušnú perspektívu, ktorú má Brazília v útoku.

Už teraz sa rodák zo Sao Paula radí medzi starších respektíve skúsenejších členov zostavy a stále viac sa počíta s Viníciusom Juniorom, Gabrielom Jesusom a o prvý veľký turnaj s A-tímom chce zabojovať aj talentovaný Antony z Ajaxu Amsterdam či 23-ročný Arthur Cabral, patriaci Bazileju, no pri oslnivom priemere viac ako gól na zápas je už teraz v hľadáčiku väčších a slávnejších klubov. "Kanárici" ešte účasť na MS 2022 istú nemajú, ale z doterajších desiatich zápasov deväť vyhrali a pridali jednu remízu.