Články - 12.11.2021 10:54

Flick má s nemeckou reprezentáciou štart ako nikto pred ním

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Nemecký futbalový národný tím neprechádzal vôbec dobrým obdobím. Po vypadnutí v skupinovej fáze MS 2018 prišlo nepresvedčivé účinkovanie v Lige národov, šokujúca prehra so Severným Macedónskom či debakel 0:6 od Španielska. S nástupom Hansa-Dieteta Flicka sa však zdá, že sú tieto problémy zažehnané. Nemci zo šiestich duelov pod jeho taktovkou šesťkrát vyhrali, nastrieľali pritom 27 gólov a až päťkrát si udržali čisté konto. Ide tak o historicky najlepší začiatok reprezentačného pôsobenia pri tomto tíme, aký si história pamätá. Flick v tomto smere prekonal svojho predchodcu Joachima Löwa.

Löw bol ako čestný hosť na štvrtkovom zápase s Lichtenštajnskom, ktorý favorit vyhral presvedčivo 9:0. "Som rád, že sme Jogimu dopriali k rozlúčke deväť gólov do siete súpera," spokojne zhodnotil nový tréner. Jeho zverenci majú už teraz istý postup na šampionát v Katare, kvalifikačnej skupine J kraľujú so suverénnym deväťbodovým náskokom, pričom druhú priečku zatiaľ držia severomacedónski futbalisti. Aj preto si Nemci dovolili postaviť viacerých náhradníkov a šachy v ich zostave spravili aj karanténne opatrenia. Istý postup už má aj tím Dánska, ktorý v F-ku ušiel Škótom, Izraelčanom a Rakúšanom.

Presvedčivé víťazstvo v predposlednom kvalifikačnom zápase pred 25-tisícovou kulisou muselo mužstvo tešiť. "Dnešný večer sa naozaj vydaril. Interakcia medzi tímom a fanúšikmi bola skvelá, diváci si užili góly. Sme spokojní," zhrnul Hansi Flick ôsme víťazstvo v deviatom kvalifikačnom stretnutí. Šesť výhier v prvých šiestich zápasoch sa teda stalo nemeckým novým rekordom. Löw v roku 2006 dotiahol k zisku všetkých bodov prvých päť stretnutí. Piate bolo práve proti slovenským reprezentantom, no po ňom nasledovala remíza 1:1 s Cyprom.