Články - 14.11.2021 10:01

Maguire rozčúlil Keana arogantnou oslavou gólu

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Anglickí futbalisti v kvalifikácii MS 2022 zdolali Albánsko hladko 5:0 a na starom kontinente sú jedným zo siedmich zatiaľ nezdolaných celkov. Okrem čistého konta, na výhre sa stopér Harry Maguire podpísal aj jedným gólom. V ostatných mesiacoch pravidelne a intenzívne kritizovaný stopér zásah oslávil sklzom po kolenách so zapchatými ušami. To si väčšina ľudí, vysvetlila ako obligátne gesto ku kritikom, ktorých nepočúva a venuje sa svojej vlastnej hre. Tým však vytočil do nepríčetnosti Roya Keana a bývalá ikona Manchestru United poslala na jeho adresu spŕšku kritických slov.

Gól do albánskej siete považuje niekdajší stredopoliar za zúfalo nedostatočnú kompenzáciu za zlé klubové výkony. Vyslovil to hneď počas polčasovej prestávky v štúdiu ITV Sport, keď Angličania už mali päťgólový náskok. "Myslí si, že umlčal kritikov, ale podľa mňa je to trápne. Niekoľko mesiacov je hanbou pre Manchester United a má dojem, že takýmto gólom zavrie všetkým ústa," krútil hlavou nahnevaný Keane. Šlo pritom o Maguirov šiesty reprezentačný zásah a tvrdí, že jeho oslava nemala byť žiadnym odkazom.

Oslavu označil za prirodzenú reakciu na to, že otvoril skóre vo Wembley. "Je skvelým pocitom skórovať za moju krajinu. Nebolo to namierené voči nikomu, jednoducho to prirodzene prišlo po otvorení skóre v zápase, z ktorého sme vyťažili dôležité tri body," hájil sa 28-ročný zadák.