Články - 15.11.2021 09:16

FA sa bojí Southgateovho odchodu do klubu. Zúfalo si ho chce zaviazať

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalová asociácia v Anglicku má vážny strach o to, že stratí svojho šéfa lavičky. Životnosť trénerov v súčasnom futbale je pomerne krátka a človek, schopný dlhodobo dosahovať s tímom dobré výsledky, má preto mimoriadnu hodnotu. Viaceré tímy pritom momentálne nemajú problém za kouča vytasiť horibilné sumy a "prestíž" z vedenia národného tímu sa môže javiť ako nedostatočná protihodnota. Gareth Southgate preto dostal ponuku na kontrakt s dvojnásobným platom, pričom ročne by zarobil 6 miliónov libier.

Angličania z ostatných sedemnástich súťažných zápasov vyhrali 13 a zdolaní boli jediný raz. S veľkým prehľadom smerujú k postupu na MS do Kataru, čo by sa čoskoro mohlo odraziť aj na Southgateovom príjme. Pomohol tomu veľký trénerský pohyb v ostatných mesiacoch, počas ktorého sa po manažérovi obzeral napríklad ekonomicky takmer neobmedzený Newcastle United. Médiá pred časom informovali o tom, že by sa niekdajší obranca vôbec nebránil návratu do Premier League.

V klubovom futbale ako tréner pôsobil len v rokoch 2006 až 2009, kedy viedol FC Middlesbrough. Následne prijal pracovnú ponuku venovať sa mládežníckym výberom Anglicka, odkiaľ sa posunul k reprezentačnej "dvadsať jednotke" a v roku 2016 prebral národný A-tím po Royovi Hodgsonovi. Špekulácie ho teraz spájajú s Manchestrom United či Southamptonom. Plánom "B" by pre FA by údajne malo byť angažovanie Grahama Pottera.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora