Články - 01.12.2021 22:26

Messiho víťazstvo cez Instagram spochybnil aj Ronaldo

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv/youtube

Zlatá lopta našla svojho majiteľa po ročnej prestávke v udeľovaní tohto ocenenia a stále sa horlivo diskutuje o tom, či sa dostala do správnych rúk. Kompetentní totiž ocenili Lionela Messiho, ktorý sa stal jej víťazom po rekordný siedmy raz a radosť panuje najmä medzi barcelonskými a argentínskymi fanúšikmi. Tí parížski už na vec hľadia trochu neisto a väčšinovým názorom je postoj, že za akýsi "súčet" sezón 2019/20 a 2020/21 mal vyhrať Robert Lewandowski. Nestalo sa a fanúšikovia mníchovského klubu situáciu prirovnávajú k roku 2013, kedy bola "okradnutá" ďalšia ich hviezda Franck Ribéry.

Poľský útočník už pred rokom, po zisku honoru FIFA The Best, hovoril o akomsi "poľskom komplexe", pre ktorí ľudia z tejto krajiny nie sú zvyknutí byť najlepšími na svete a aj na talentovaných športovcov sa zvykne hľadieť ako na "kvalitných na to, že sú Poliakmi". Jeho slová sa teraz javia byť priam nadčasovými. Messi po prijatí ocenenia spomenul Lewandowskeho aj to, že mu bolo cťou s ním súperiť. Za rok 2020 si ocenenie určite Poliak zaslúžil, no tohtoročné sa dostalo do Argentínčanových rúk. Tretie miesto obsadil Jorginho, štvrtý bol Karim Benzema a top päťku uzavrel N'Golo Kanté. Ronaldo skončil až šiesty, Haaland sa dokonca nezmestil do prvej desiatky.

Proti dlhoročnému rivalovi sa cez sociálne siete postavil aj Cristiano Ronaldo, ktorý followuje svoj fanúšikovský profil "Cristiano Ronaldo - The Legendary". Ten prišiel krátko po galavečeri s niekoľkými argumentami, prečo Messi vyhral nezaslúžene a okradol poľskú hviezdu z radov Bayernu. Začína pritom Portugalčanom, ktorý za ostatný rok popri presune z Juventusu do Manchestru nastrieľal 43 gólov, šesťkrát sa trafil v piatich dueloch Ligy majstrov, všetko to boli góly kľúčové a pri stabilne oslnivých výkonoch sa pravidelne pripomína napriek tomu, že už má 36 rokov. Magazín France Football však v roku 2021 videl päť lepších futbalistov.

"O cenu mal bojovať s Lewandowskym, ktorého individuálne čísla v Bayerne boli fantastické, klub prežil lepšiu sezónu ako Juventus aj United, ale napríklad na reprezentačnej úrovni sa viac darilo Ronaldovi. Kto dostal cenu? Messi, ktorý vyhral akurát Copa del Rey. Neskóroval proti Realu Madrid od Cristianovho odchodu a vytratil sa z veľkých zápasov. Vyhral síce Copa América, ale nepresadil sa v semifinálovom ani finálovom zápase," rozpísal sa spomenutý instagramový profil. Cristiano Ronaldo nielen že príspevok lajkol, ale pridal aj súhlasný komentár "fakty".

V súvislosti s Ballon d'Or, Ronaldo bojuje aj na ďalšom fronte. Nahneval sa na šéfredaktora magazínu France Football, ktorý mal šíriť klamlivé reči o jeho rivalite s Lionelom Messim. "Pascal Ferre minulý týždeň povedal, že som mu prezradil, že mojou jedinou ambíciou je mať viac Zlatých lôpt ako Lionel Messi. Klamal. Použil moje meno, aby urobil reklamu sebe aj magazínu. Je neakceptovateľné, aby človek zodpovedný za odovzdávanie takej prestížnej ceny, takto klamal," rozpísal sa útočník Manchestru United o dianí okolo 65. ročníka ankety. Platí pritom, že na konte má šesť prvenstiev, zatiaľ čo argentínska superhviezda vyhrala o jeden rok viac.