Články - 09.12.2021 15:37

Návrat Weissa, zotrvanie Tarkoviča? Kto povedie futbalovú reprezentáciu?

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv

Futbalový tréner Štefan Tarkovič odovzdal hodnotiacu správu po neúspešnej kvalifikácii MS 2022. Slovenské mužstvo v nej z 10 duelov vydolovalo štrnásť bodov, čo stačilo len na konečné 3. miesto. Druhý raz v ére samostatnosti sa tak na svetový šampionát nepozrie. Teraz je otázkou, kto povedie náš tím v nasledujúcom kvalifikačnom cykle. Prezident a viceprezident Slovenského futbalového zväzu si dali čas do 31. decembra, kedy navrhnú meno reprezentačného trénera.

Môže to byť meno nové, staronové alebo len oznámenie zotrvania súčasného kouča. Najbližšie tri týždne sa tak môžu poniesť v znamení špekulácií, odhadov a vypisovaných kurzov. Výkonný výbor SFZ Tarkovičovu analýzu zobral na vedomie a vyhodnotil ju ako jednu z najlepších, ktorá bola za ostatné roky odovzdaná. Vo funkcii ho však naďalej nepotvrdili a ponechaný čas na rozhodnutie mierne znížil pravdepodobnosť, že sa tak stane.

Slováci sa na MS zatiaľ dostali jediný raz, a to pod taktovkou Vladimíra Weissa staršieho. Podľa medializovaných šumov, práve on má byť horúcim kandidátom na návrat do funkcie, ktorú opustil v roku 2012. Jeho platná zmluva so Slovanom Bratislava však vytvára v takto vedených rokovaniach problémy a ťažko odhadovať, či nejde len o kačicu. V ére samostatnosti doteraz náš tím viedli dvanásti rôzni tréneri.