Články - 07.06.2019 19:53

Kloppov veľký sľub: toto je len začiatok

Zdroj: huste.tv/youtube

Sedemnásť bodov strácal Liverpool na anglického majstra pred dvomi rokmi. V sezóne 2017/18 zaostal o 25 bodov, ale zahral si popri tom finále Champions League. Nedávno skončená sezóna priniesla len tesné dvojbodové manko na majstrovský Machester City a okrem toho triumf v najprestížnej európskej klubovej súťaži. Tréner Jürgen Klopp pritom poslal fanúšikom presne taký odkaz, aký chceli počuť: toto je len začiatok.

Aj ten najkvalitnejší tréner sveta potrebuje v novom pôsobisku dostať trochu času a dôvery, aby mohol začať dosahovať výsledky. Dlho sa zdalo, že štvorročný kontrakt Kloppa na lavičke The Reds ostane bez jedinej získanej trofeje, ale 1. jún a výhra nad Tottenhamom tento predpoklad zrušila. Liverpoolčania ukončili sedem rokov trvajúce čakanie na akúkoľvek trofej a zároveň štrnásťročné suchoty pokiaľ ide o trofej v Champions League.

Hovorí sa, že s jedlom rastie chuť a rodák zo Stuttgartu to svojimi vyhláseniami pre klubový web potvrdzuje: "Podarilo sa nám niečo vyhrať a teraz v tom budeme pokračovať. Chceme ďalej vyhrávať trofeje, to je jasná vec. Už som o tom hovoril, ale toto je len začiatok pre túto partiu. Stále je to úžasná generácia hráčov a majú pred sebou v kariére ešte veľké veci," Akýkoľvek záujem Bayernu alebo iných klubov, o ktorých médiá informovali, tak Kloppa v súčasnosti absolútne nezaujíma.