Články - 15.07.2019 09:51

Hviezdou poľského Superpohára boli Slováci

Zdroj: huste.tv/youtube

Že sa slovenskí futbalisti dokážu v Poľsku presadiť a darí sa im tam, je známa vec. Napriek tomu vždy poteší nejaký nový a čerstvý dôkaz. Ten prišiel hneď v prvom súťažnom zápase novej sezóny, teda v boji o Superpohár. Úradujúci šampión, Piast Gliwice, v ňom prehral s Lechiou Gdaňsk 1:3 a obrovský podiel na tom mal Lukáš Haraslín. 23-ročný stredopoliar sa na listinu strelcov zapísal hneď dvakrát a na začiatku druhého polčasu jeho tím viedol presvedčivým trojgólovým rozdielom. K zásahu hneď v druhej minúte pridal poistku dve minúty po prestávke.

Piast sa na jediný gólový úder zmohol až v 68. minúte a pokazil ním akurát čisté konto Dušana Kuciaka. Ten čelil piatim presným streleckým pokusom súpera a rovnako mal značný podiel na zisku druhej trofeje v priebehu dvoch mesiacov pre svoje mužstvo. Pre Lechiu to pritom bola len štvrtá trofej v klubovej histórii. Aj v roku 1983 dokázala triumf v Pohári prikrášliť aj Superpohárom. V sezóne 2018/19 kraľovala ligovému poradiu po základnej časti. V nadstavbe to však až také ideálne nebolo a zakotvila na konečnej tretej priečke. Šampiónom sa stal Piast, v tomto súboji zdolaný celok, za ktorý v Superpohári nastúpilo slovenské duo Jakub Holúbek a Tomáš Huk. Najlepší brankár uplynulého ročníka Ekstraklasy, Franšitek Plach, ostal nečakane na striedačke.

Haraslín dal počas minulej ligovej sezóny štyri góly, zhodou okolností jeden práve Gliwiciam. Tento rok hodlá byť ešte aktívnejší a presvedčiť trénera o tom, že neotrasiteľne patrí do základnej zostavy. Dvojgólové vystúpenie v Superpohári k tomu bolo patričným krokom a na oči sa tak dostane aj reprezentačnému coachovi. Bývalý reprezentant do 21 rokov dostal zatiaľ v národnom A-tíme šancu len dvakrát. V príprave odohral polčas proti Jordánsku a na absolútny záver vybehol na trávnik aj pri nedávnej kvalifikačnej výhre nad Azerbajdžanom.