Články - 03.08.2019 07:00

Vráti sa Škrtel na ostrovy? Údajne je krátko pred dohodou novej zmluvy

Zdroj: sita, youtube

Čo sa nepodarilo v máji 2018, mohlo by slovenskému futbalovému obrancovi Martinovi Škrtelovi vyjsť v lete 2019. Reč je o prestupe do škótskeho klubu Glasgow Rangers, ktorý aktuálne trénuje niekdajší Škrtelov spoluhráč z pôsobenia v FC Liverpool Steven Gerrard. Tridsaťštyriročný slovenský stopér je aktuálne bez klubu a podľa britského periodika Daily Star smeruje práve k "jazdcom".

Správy o odchode niekdajšieho kapitána slovenskej futbalovej reprezentácie do Glasgowa kolovali mediálnym priestorom už pred viac ako rokom, vtedy bol Škrtel hráčom tureckého Fenerbahce Istanbul a na transfere už kluby boli údajne dohodnuté. Slovenský obranca však aj sezónu 2018/2019 absolvoval v Turecku. Podľa informácií tureckých médií z prvej polovice júla 2019 by však mal Škrtel zostať v krajine a hrať za Istanbul Basaksehir.

"Môj agent hovoril so zástupcami mnohých klubov - Basaksehirom, Fenerbahce, Parmou, Olympiakosom Pireus či Glasgowom Rangers," cituje Daily Star obrancu Škrtela.

Rodák z Handlovej strávil vo Fenerbahce tri sezóny. Predtým hral 9 rokov za anglický FC Liverpool, kam zamieril z ruského Zenitu Petrohrad. Na Slovensku pôsobil v AS Trenčín. Slovensko reprezentoval na MS 2010 aj ME 2016.