Články - 02.08.2019 19:53

Odvážny krok od UEFA: superpohár povedie ženská rozhodkyňa

Zdroj: sita

Zápas Európskeho superpohára, v ktorom v stredu 14. augusta v tureckom Istanbule proti sebe nastúpia anglické mužstvá FC Liverpool a FC Chelsea, povedie francúzska rozhodkyňa Stéphanie Frappartová. Ako referuje oficiálna webstránka Európskej futbalovej únie (UEFA), tridsaťpäťročnej rodáčke z Val-d'Oise budú na čiarach pomáhať krajanka Manuela Nicolosiová s Írkou Michelle O'Nealovou. Štvrtým rozhodcom bude Turek Cüneyt Cakir.

Rozhodnutie UEFA sa dá vnímať ako prelomové. Strešný orgán európskeho futbalu v minulosti ešte nikdy nenominoval na významné zápasy mužských klubových súťaží rozhodkyne. V rokoch 2004 až 2009 však Švajčiarka Nicole Petignatová "pískala" tri stretnutia v predkolách Pohára UEFA.

Frappartová v júni rozhodovala finále majstrovstiev sveta žien medzi USA a Holandskom vo francúzskom Lyone. Na domácej scéne sa v apríli zapísala do dejín Ligue 1, v ktorej viedla "mužský" zápas medzi Amiens a Štrasburgom. Pre ročník 2019/2020 dokonca figuruje v skupine rozhodcov pre stretnutia najvyššej francúzskej súťaže.

"Už som niekoľkokrát vyhlásil, že potenciál ženského futbalu nemá hranice, a som rád, že Stéphanie Frappartová povedie tohtoročný zápas Európskeho superpohára," uviedol podľa oficiálnej stránky UEFA prezident tejto organizácie Aleksander Čeferin.