Články - 08.08.2019 11:33

Bol triezvy? Rozhodca si vymyslel VAR, ktorým si pomohol

Zdroj: huste.tv/youtube

O neuveriteľný moment sa postaral v najvyššej bolívijskej futbalovej súťaži hlavný rozhodca Roberto Orozco. Líder ligy z Bolívaru viedol tesne pred koncom na pôde tímu Always Ready 1:0 a domáci pripravili so záverečnými minútami veľký tlak. Po kontakte v pokutovom území sa dokonca dožadovali odpískania pokutového kopu a na arbitra tým ostala sústredená všetka pozornosť. So situáciou sa vysporiadal po svojom. Ukázal, že si ide súboj pozrieť na videu a na chvíľu sa stratil z dohľadu hráčov.

Problémom je, že Bolívia k dispozícii video technológiu počas zápasov nemá. Mexičan je pritom navyknutý na kvalitnejšie vybavené súťaže, píska aj medzištátne zápasy a nominovaný bol aj na kvalifikačné boje o MS 2014 aj 2018. Po krátkej diskusii so štvrtým rozhodcom sa Orozco vrátil naspäť na trávnik a gestom naznačil, že po zhliadnutí videa sa bude kopať penalta. Šokovaní hostia ho márne presviedčali, že video ktoré videl, určite nebolo VAR-om k tomuto súboju. Svoj verdikt však už nemenil a Always Ready mali obrovskú šancu na vyrovnanie.

Vyhrotená situácia priniesla takmer štvrťhodinový prestoj, počas ktorého sa nehralo a prebiehali strkanice medzi hráčmi aj nespokojnosť z tribún. Do akcie sa dostali usporiadatelia, policajné zložky a dohliadli na to, aby sa zvyšné desiatky sekúnd dohrali v rámci možnosti v pokoji. Domáca radosť z toho napriek všetkému nebola. Uruguajčan William Ferreira v sedemnástej minúte nadstavenia zlyhal a jeho tím zaknihoval vo štvrtom kole druhú tohtosezónnu prehru.