Články - 09.08.2019 14:00

Odpoveď na nezískaný superpohár. 23-gólový debakel

Zdroj: huste.tv/youtube

Zbieranie trofejí v úvode tejto sezóny mníchovskému Bayernu zďaleka nevychádza tak, ako by si predstavoval. Na domácom Audi Cupe vo finále podľahol Tottenhamu v penaltovom rozstrele a do svojej vitríny nezískal ani nemecký superpohár, keď v sobotu podľahol Dortmundu 0:2. Napriek tomu bude hlavným favoritom na bundesligový triumf, z ktorého sa netešil žiaden iný tím sedem rokov v rade.

Posledný prípravný zápas zohrali Bavori s FC Rottach-Egern, ktorý by sme v hierarchii nemeckých súťaží našli veľmi nízko. Cieľ tohto duelu bol jediný - s chuťou si zastrieľať a zvýšiť si sebavedomie pred ostrým ligovým štartom. Vyšlo to perfektne - Bayern vyhral 23:0, pričom už po prvom polčase mal jedenásťgólový náskok. Zostava pritom zďaleka nebola úsporná. Štyrmi gólmi sa k debaklu pričinil Corentin Tolisso, hetrikom sa prezentoval Robert Lewandowski aj Thomas Müller a medzi zápasových strelcov sa zapísal aj Renato Sanches či Leon Goretzka.

Až takto pritom generálku na prípravu mníchovský klub zvyčajne nesíli. Minulé leto uzatváral proti Hamburgu a Chicagu Fire, rok predtým si generálku naplánoval na stretnutie s Liverpoolom.