Články - 10.08.2019 08:15

Xaviho emotívny trénerský debut: vypenil a odkopol si topánku

Zdroj: huste.tv/youtube

Po štyroch rokoch v Al-Sadde ako hráč sa bývalý španielsky stredopoliar Xavi presunul na uvoľnenú trénerskú stoličku tohto mužstva. V utorok absolvoval s mužstvom z katarskej Dohy aj premiéru v novej funkcii a v osemfinále Ligy majstrov uhral na pôde ligového konkurenta Al-Duhail remízu 1:1, ktorá sa do odvety javí ako veľmi sľubné skóre. Stopercentne spokojný však po zápase nebol a dal to aj patrične najavo.

O náskok nadobudnutý v prvom polčase prišiel Al-Sadd do pätnástich minút a podľa všetkých štatistických ukazovateľov sa hral vyrovnaný duel. Ten mohla zlomiť situácia z absolútneho záveru, keď pozornosti japonského rozhodcu Ryujiho Sata ušla evidentná ruka v pokutovom území. S tým sa hosťujúci coach vyrovnával poriadne ťažko a na uznávaného ázijského arbitra sa veľmi hneval. Súčasťou zlosti bolo rozhadzovanie rukami aj nohami, pričom v jednom momente prišiel o svoju ľavú topánku.

Hoci stál rozhodca v danom momente tesne za ním, barcelonskú legendu na tribúnu nevykázal. Možno čiastočne z úcty a možno aj preto, že do konca nadstavenia ostávali posledné sekundy. Faktom však je, že svoje mylné rozhodnutie bude musieť kompetentným vysvetľovať. Xavi zatiaľ musí svojich zverencov pripraviť na odvetu, pred ktorou je ešte otázka postupu pomerne otvorená. Ako coach má v Katare podpísanú zmluvu na dva roky. O necelé dva týždne pritom štartuje aj tamojšia najvyššia futbalová súťaž, pričom ambíciou Al-Saddu nie je nič menšie ako obhajoba majstrovského titulu.