Články - 10.08.2019 12:01

Holanďania sa v prvom kole potýkali s narušiteľským kuraťom

Zdroj: huste.tv/Twitter

Holandská liga sa tradične v porovnaní s ďalšími celoeurópsky sledovanými súťažami hlási o slovo s menším predstihom a tento víkend ponúkne už druhé kolo. Veľmi spokojný so vstupom do nového ročníka môže byť Heerenveen, ktorý začal na pôde Heraclesu a pripísal si vysoké víťazstvo 4:0. Sebavedomie pred konfrontáciou s Feyenoordom rapídne vzrástlo, zatiaľ čo zdolaný celok z východu krajiny má nad čím uvažovať. Okrem deravej obrany a neefektívneho útoku možno aj nad pozornosťou usporiadateľskej služby. V tretej minúte totiž duel narušil vypustený vták.

Narušiteľ mal byť súčasťou protestu domácich fanúšikov, ktorým sa nepáči nový názov štadióna v Almele. Od novej sezóny nesie komerčný názov Erve Asito a istý fanúšik dal takýmto bizarným spôsobom najavo svoj nesúhlas.

Treba povedať, že hydina zvládla svoju úlohu veľmi dobre. Na hraciu plochu síce vstúpila veľmi nesmelo, no následne z nej tréma evidentne opadla a sebavedome sa vyhýbala každému, kto sa ju snažil zahnať alebo chytiť. Za potlesku publika sa po niekoľkých desiatkach sekúnd podarilo kura jednému z usporiadateľov chytiť a odniesť. To však domáce publikum ešte netušilo, že táto radosť bude pri prehre o štyri góly jediným dôvodom na radosť.