Články - 11.08.2019 13:44

Ibrahimovica nebaví systém MLS. Neučí správnej mentalite

Zdroj: huste.tv/youtube

Tridsaťštyri zápasov a potom sa začína "odznova", pretože štartuje play-off. Takýto systém Zlatana Ibrahimovica rozhodne nebaví a ako uňho poznáme, svoj názor si nenecháva len pre seba. Tohtoročná základná časť je približne v dvoch tretinách svojho programu a Los Angeles Galaxy je až na piatom mieste Západnej konferencie. V očiach Švéda, presvedčeného o zisku titulu, to v princípe neznamená vôbec nič. Na svojej ceste sa i tak budú s tými najlepšími konfrontovať ešte raz, a to v dôležitejších stretnutiach.

"Myslím si, že takýto systém stojí za prd. Keď ide o play-off, tak ho stačí vyhrať a je hotovo. Vôbec nezáleží na tom, či počas sezóny niečo povyhrávate alebo poprehrávate," nechal sa pred mikrofónmi počuť švédsky útočník. Jeho slová pritom zrejme súvisia so zhoršenou formou, ktorú momentálne Galaxy majú. Z ostatných ôsmich ligových zápasov vyhrali len tri. Ibrahimovic sa pritom v minulosti sťažoval na to, že jeho spoluhráči neberú niektoré duely dostatočne vážne. Vo vzájomných zápasoch s Los Angeles FC, Minnesotou či Philadelphiou dokážu bodovať, a to tieto tímy okupujú najvyššie priečky. Popri tom však zbytočne strácajú na mužstvách, ktoré sú v tabuľke výrazne nižšie.

Na prelome júla a augusta navyše tento tím utrpel dve vysoké prehry. V Portlande padol výsledkom 0:4 a v Atlante 0:3. Ani to Zlatanovi rozhodne na nálade nepridalo, a tak skritizoval celú ligu. "Hovorme o mentalite. Tú musíte trénovať a dokazovať každým dňom. Výsledok každého súboja musí byť dôležitý. Nie skončiť siedmy a potom začať víťaziť v play-off," vysvetlil svoj odpor voči tomuto systému. Minulý rok sa podobne do finále prehrýzol Portland z piatej priečky na západe, dva roky predtým obstarali finále MLS tímy, ktoré dlhodobú časť uzavreli na treťom respektíve štvrtom mieste svojich konferencií.