Články - 11.08.2019 17:04

Smutný pohľad: štadión účastníka EL vážne poškodila búrka

Zdroj: huste.tv/Twitter

Veľmi nepekný pohľad sa cez víkend naskytol fanúšikom AZ Alkmaar, štvrtého tímu uplynulej sezóny holandskej najvyššej futbalovej súťaže. V sobotu sa krajinou prehnal mimoriadne silný vietor, ktorý sa podpísal na zničení viacerých budov a medzi nimi aj AFAS Stadion. Časť strechy nad hlavnou tribúnou sa zrútila na sedadlá a škody bude klub vyčísľovať na tisíce eur.

Dobrou správou je aspoň to, že v momente zrútenia sa na štadióne nikto nenachádzal a hlásené tak nie sú žiadne zranenia. Zverenci Arneho Slota mali na tento víkend po jasnej výhre nad Sittardom naplánovaný zápas vonku, na pôde Waalwijku. Kedy sa vrátia na svoj štadión, ostáva nateraz nevyriešeným problémom. Už vo štvrtok mal Alkmaar na svojom ihrisku v Európskej lige privítať ukrajinský Mariupoľ a o tri dni neskôr v lige Groningen. Nájsť takto narýchlo náhradný štadión sa nepodarí, a tak minimálne európske predkolo bude preplánované.

Sedemnásťtisícový stánok v Alkmaare stojí len od roku 2006 a pomerne pravidelne je jedným z dejísk druhej najprestížnejšej európskej súťaže. Hneď osemkrát sa tu hrala hlavná súťaž, pričom v ročníku 2013/14 sa holandský klub dostal až do štvrťfinále. Aj na začiatku tejto cesty boli problémy so strechou, keď fanúšikovia počas duelu s Atromitosom spozorovali stúpajúci dym, ktorý spôsobil menší skrat. Vtedy mal problém rýchle a relatívne jednoduché riešenie.