Články - 12.08.2019 13:16

Tréner Straka dostal list bez adresáta. Činila sa poštárka

Zdroj: huste.tv/Facebook

Celkom milý príbeh cez sociálne siete zverejnil český futbalový tím MFK Karviná. Jej tréner totiž dostal prostredníctvom pošty list, a to ani nemusel byť uvedený ako adresát, dokonca ani nebola vyplnená adresa, na ktorej klub sídli. Mohla za to dobrá nálada a aj trocha dôvtipu poštárky, ktorá chybne vyplnenú obálku nezahodila, ale vylúštila jednoduchú šifru, komu asi patrí.

"Vážený pán Franc, hlavný tréner prvoligovej Karvinej" znel text, ktorý nahradil adresu prijímateľa a odkazoval na obrázok straky obyčajnej. Poštová známka pritom bola uhradená, cez zamestnanca pri pultíku to evidentne prešlo a na všeobecné prekvapenie sa to dostalo až do schránky klubu sídliaceho v moravskosliezskom kraji. Tá svoju príslušnosť v najvyššej súťaži minulý rok zachránila až dramatickým barážovým dvojzápasom s Jihlavou, no po piatich kolách nového ročníka je opäť na chvoste ligového poradia.

Čo bolo obsahom listu pre trénera Františka Straku, vedenie neprezradilo. Evidentne však celá situácia v ťažkých časoch aspoň trochu zlepšila náladu a prostredníctvom Facebooku marketingové oddelenie ocenilo kreativitu odosielateľa aj prácu poštárky, ktorá dobre vedela, kam treba netradičnú zásielku odovzdať.