Články - 12.08.2019 17:45

O program sa bude Zreľákovi starať aj Marek Mintál

Zdroj: sita

Slovenský futbalový útočník v službách nemeckého 1. FC Norimberg Adam Zreľák by chcel pri návrate do súťažného diania využiť aj bohaté kanonierske skúsenosti Mareka Mintála. "Fantóm", ako znie prezývka niekdajšieho útočníka slovenského národného mužstva Mintála, pôsobí v bavorskom klube ako tréner tímu do 21 rokov. Predtým bol aj pri iných juniorských kategóriách a v uplynulej sezóne zastával taktiež post asistenta v A-tíme.

Mintál sa v minulej sezóne 2018/2019 často venoval norimberským útočníkom a Zreľák dúfa, že bude môcť od najlepšieho strelca I. bundesligy 2004/2005 niečo pochytiť aj v aktuálnom ročníku. "Marek postúpil na pozíciu hlavného trénera k 'dvadsaťjednotke', čiže už má menej času. Zhovárali sme sa však a povedal mi, že ak bude mať čas, mohli by sme si niekedy po večeroch urobiť individuálne tréningy," prezradil Zreľák agentúre SITA prisľúbenú pomoc od slávnejšieho krajana.

"V tíme máme aj jedného Američana, individuálneho trénera na techniku, ale určite by som chcel potrénovať nejaké zakončenia aj s Marekom tak, ako sme to mali pred rokom. Ak si my dvaja nájdeme čas, myslím si, že ani tréneri A-mužstva s tým nebudú mať problém," doplnil 25-ročný zakončovateľ.

Zreľák sa po februárovom ťažkom zranení kolena pred niekoľkými týždňami zapojil do tréningového procesu a robí maximum, aby bol zanedlho stopercentne pripravený opäť hrávať. Vyše päť mesiacov po operácii už individuálne zaberá na ihrisku aj v posilňovni. Začiatkom septembra by mal začať trénovať so zvyškom mužstva.