Články - 13.08.2019 12:46

Naozaj má 14 rokov? Dal 6 gólov o päť rokov starším súperom

Zdroj: huste/idnes

Medzi rovesníkmi exceloval, tak ho dali hrať medzi o 5 rokov starších. Dal šesť gólov! Youssoufa Moukoko, talentovaný futbalista Borussie Dortmund, je už teraz známy po celom svete. A má zmluvu na kopačky s Niké na 10 miliónov eur! Ako píše idnes.cz, v novembri 2020, keď bude mať 16 rokov, môže nastúpiť v bundeslige. 

Vlani nastupoval za 17-tku a v 28 zápasoch dal 50 gólov. Nikoho neprekvapilo, že ho tréneri posunuli o kategóriu vyššie. A Moukoko ukázal, že na ňu má. Dortmund v nedeľu vyhral nad Wuppertal SV 9:2, Moukoko za 17 minút prvého polčase vsietil hetrik a potom pridal ďalšie tri góly. Rodák z kamerunského Yaoundé je urastený, atletický, rýchly - jednoducho gólový typ. 

"Klobúk dole, varovali nás pred ním, ale čo môžeme robiť. Je až moc dobrý," píšu porazení na svojej webovej stránke. 

Existujú pochybnosti o jeho veku. Otec Joseph ich vyvrátil. "Keď sa v Kamerune narodil, hneď som ho zapísal na nemeckom konzuláte, aby mu vystavili nemecký rodný list."

Nemecký futbalový zväz sa snaží, aby Moukoko reprezentoval krajinu, v ktorej žije. Už ho povolali do národného tímu 16-ročných, v štyroch dueloch dal tri góly. Do prvého súťažného štartu za áčko si Moukoko stále môže rozmyslieť, či bude reprezentovať Kamerun, alebo Nemecko.