Články - 15.08.2019 08:37

Obrovská strelecká mizéria popredného českého klubu

Zdroj: huste.tv

Fanúšikovia futbalovej Plzne tento rok rozhodne s výkonmi a výsledkami svojho tímu spokojní byť nemôžu. Účastník osemfinále Európskej ligy spred dvoch rokov je síce stále v hre o postup do tejto súťaže a bezgólová remíza z Antverp sa javí ako dobrý výsledok, lenže v odvete bude treba skórovať, čo zatiaľ robí značné problémy. Nielen v Európe, ale dokonca aj v domácej súťaži. V ôsmich tohtosezónnych súťažných zápasov sa Viktoriáni trafili osemkrát, lenže hneď v piatich prípadoch vyšli strelecky naprázdno. Boli pritom súčasťou kvalifikačných bojov o Ligu majstrov, no výsledkami 0:0 a 0:4 im ráznu stopku vystavil Olympiakos.

Súčasťou tohto obdobia sucha je aj aktuálna bezgólová séria Plzne, ktorá trvá už 381 minút. V lige zverenci Pavla Vrbu nestačili na Slovácko, bezgólovou remízou si body podelili s pražským Bohemians a okrem toho prišli prehry na nulu v Pireu aj v Antverpách. Práve belgický tím je súperom tohto tímu v predkole Európskej ligy, kam sa zosunul. Stále ide o jedno zo štyroch želiezok, ktoré má Česká republika v hre. Slavia Praha, ako šampión, má istú účasť v skupinovej časti Champions League, zatiaľ čo Sparta aj Mladá Boleslav stále bojujú o druhú najprestížnejšiu súťaž.

Plzenský coach je pritom známy tým, že zlé výsledky berie na seba a svojich zverencov je vždy odhodlaný brániť. Po minulom ligovom kole však slová obhajoby dochádzali aj jemu. "Hodnotí sa mi to veľmi ťažko. Bol to úplne zaslúžený výsledok. Slovácko tu hralo veľmi dobre, my sme predviedli v prvom polčase najhorší výkon za celé moje pôsobenie v Plzni," smutne konštatoval na tlačovej konferencii. Malým pozitívom je aspoň to, že góly zaznamenávajú rôzni strelci a nie je to záležitosť jedného či dvoch mužov. Rozstrieľaniu praje aj ligový program, keďže najbližší súperi - Teplice a Opava - sú zo spodnej polovice tabuľky. Ešte predtým však treba bezpodmienečne skórovať proti Antverpám a dostať sa cez štvrtý tím belgickej ligy do posledného kvalifikačného kola bojov o Európu.

Tagy: futbal Plzeň