Články - 21.08.2019 10:41

Brankár po vzdušnom súboji odpadol za postrannou čiarou

Zdroj: huste.tv/Twitter

Mrazivo nepríjemné momenty prinieslo hneď úvodné kolo najvyššej tureckej futbalovej súťaže a jeho ústrednou postavou sa stal brankár Sivassporu. Mamadou Samassa v bráne vydržal len jeden polčas, zneškodnil dve strely hosťujúceho Besiktasu, neinkasoval ani raz, no v závere prvej časti hry sa dostal do nepríjemnej kolízie s útočníkom Tylerom Boydom. Američan zďaleka nešiel do súboja opatrne, vyslúžil si za to žltú kartu a gólman bol podrobený ošetreniu.

29-ročný Samassa ostal nehybne ležať na chrbte až do príchodu lekárov a po krátkom ošetrení sa zdalo, že by to s ním nemuselo byť až také zlé. Optimisti dokonca verili, že by sa mohol do brány vrátiť, keď sa náhle zrútil k zemi. Našťastie bol zdravotník stále nablízku, vzal ho do opatery a po vystriedaní gólmana vzali do nemocnice.

Duel sa dohral so značnými obavami o rodáka z Mali, no Sivasspor dokázal dianie dotiahnuť do víťazného konca. Miernu prevahu pretavil na víťazstvo 3:0 a po úvodnom hracom dni sa tak Besiktas celkom nečakane zaradil do zóny zostupu Süper Lig. Krátko po zápase prišiel Sivasspor aj s ďalšou dobrou správou. Na Instagram pridal fotku usmievajúceho sa brankára Samassu, ktorý netrpel žiadne život ohrozujúce zranenie a je v poriadku.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Sivasspor (@sivassporsk),