Články - 28.08.2019 15:53

Brazílska liga ponúkla úžasný gól nožničkami

Zdroj: huste.tv/youtube

Brazílsky futbalový klub Clube de Regatas do Flamengo má v tejto sezóne veľmi pekný priemer vyše dvoch strelených gólov na zápas, čo sú okolnosti prajné k víťazstvám. Aktuálny líder súťaže ich má na konte už desať a cifru zaokrúhlil v pondelok výhrou 3:0 nad Cearou. Finálnu podobu skóre pritom dal gól, ktorý sa bez debaty zaradí medzi tie najkrajšie, ktoré padli v aktuálnej sezóne a pokojne môže patriť aj medzi hlavných kandidátov na zisk Puskásovej ceny.

V šiestej minúte nadstavenia sa o exportný kúsok postaral Giorgian De Arrascaeta. 25-ročný Uruguajčan je hráčom Flamenga len druhý rok, no v Brazílii pôsobí od ročníka 2015. Všetky svoje skúsenosti zúročuje naplno. Pri svojich deviatich tohtosezónnych štartoch sa trafil už sedemkrát, no žiaden z gólov si nezaslúžil takú pozornosť, ako tento.

Rafinha mu z pravej strany naservíroval loptu na hranicu pokutového územia a adresát sa pustil do akrobatickej koncovky. Nemohol pritom spraviť lepšie. Jeho zakončenie padlo pod hornú žrď k ľavej tyči gólmana. Ten bol napriek vypätiu všetkých síl bez šance.